طراحی گرافیک در محمود آباد

نارنجی > خدمات نارنجی > طراحی گرافیک > طراحی گرافیک در محمود آباد

به دنبال طراحی گرافیک در محمودآباد هستید ؟ بدانید این حوزه، طراحی گرفیک توانسته به عمق زندگی روزمره شهروندان نفوذ کند. مثلا اگر در شهر محمود آباد قدم بزنید، کافیست نگاهتان را به چپ و راست بچرخانید، آنگاه پیوستاری از تابلو ها و طراحی های گرافیکی را در سر در مغازه ها و بیلبورد ها خواهید دید

طراحی گرافیک در محمود آباد

طراحی گرافیک در محمود آباد چیست؟

پیش از ارائه توضیحات لازم درباره طراحی گرافیک در محمود آباد، ابتدا به صورت خلاصه به مفهوم و معنای طراحی گرافیک می پردازیم. طراحی گرافیک را به صورت خلاصه می توان هنر ایجاد محتوای تصویری برای ایجاد ارتباط با مخاطب دانست. گرافیک از ریشه کلمه یونانی گرافیکوس گرفته شده است. بدین معنی که گرافیک، نمایشی بصری روی یک سطح اطلاق می شود. نظیر دیوارها، کاغذها، صفحه نمایش کامپیوتر یا حتی یک سنگ و غیره که در آن نوعی اطلاع رسانی، چهره نگاری یا سرگرمی وجود دارد

در دنیای امروز و خصوصا با پیشرفت تکنولوژی، طراحی گرافیک جایگاه ویژه ای در تمامی ابعاد فضای تبلیغاتی و رسانه ای یافته است، جدا از جنبه های هنری این حوزه، طراحی گرفیک توانسته به عمق زندگی روزمره شهروندان نفوذ کند. مثلا اگر در شهر محمود آباد قدم بزنید، کافیست نگاهتان را به چپ و راست بچرخانید، آنگاه پیوستاری از تابلو ها و طراحی های گرافیکی را در سر در مغازه ها و بیلبورد ها خواهید دید. طراحی گرافیک در محمود آباد با تلاش برای رساندن پیامی مشخص، از مسیر تصویر و طرح، این روزها به فعالیت و ارائه آثار گوناگونی مشغول است. امتیاز ویژه ای که جذابیت های بصری به طراحی گرافیک می دهد، کمک می کند تا با بهره گیری از خلاقیت، به شکلی موثر به هدف خود، چه آنکه تبلیغاتی باشد یا آموزشی و یا غیره، برسد. خصوصا در عصر حاضر که ابزارهای طراحی گرافیک در محمود آباد پیشرفت زیادی داشته و دغدغه طراحان را بیشتر به سمت و سوی هنری کار برده است.

 

جایگاه طراحی گرافیک در محمود آباد

همانگونه که در بخش قبلی اشاره شد، طراحی گرافیک در محمود آباد جایگاهی مشخص در زندگی روزمره شهروندان دارد. تمامی المان های تبلیغاتی و المان های معرفی کننده کسب و کارها و ... در شهر محمود آباد، ریشه در طراحی گرافیک در محمود آباد دارند. از تابلوهای فروشگاه ها و مغازه ها بگیر تا بیلبورد های تبلیغاتی. همچنین جدا از فضای حقیقی، در بخش مهمی از زندگی روزمره شهروندان که در فضای مجازی می گذرد نیز طراحی گرافیک حضور پر رنگی دارد و با زیبایی های خود جلوه گری می کند. همچنین در میان شهروندان، علاقه به رفتن به سمت طراحی گرافیک در محمود آباد رشد مطلوبی را داشته که این رشد، نشات گرفته از نیاز بازار به این فن و هنر می باشد. امروزه پیشرفت ابزارهای طراحی و آسان شدن به کار گرفتن آنها، علاقه به این حوزه را افزایش داده و کمک می کند تا هنرمندان بیشتری به بروز استعدادهای خود در حوزه طراحی گرافیک در محمود آباد بپردازند.

 

کاربردهای طراحی گرافیک در محمود آباد

 کاربردهای گرافیک بسیار متنوع است. تعدادی از این کاربردها عبارتند از:

 • لوگو
 • صفحه‌آرایی مجله و کتاب
 • نشانه‌ها و علائم
 • وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌های موبایل یا کامپیوتر
 • طراحی کارت ویزیت
 • ست‌های اداری
 • بسته‌بندی و برچسب محصولات
 • جلد کتاب‌ها و مجلات
 • اینفوگرافیک‌ها
 • رابط کاربری نرم‌افزارها
 • طراحی پوستر و اعلامیه

اهمیت طراحی گرافیک فقط به موارد بالا خلاصه نمی‌شود. تصور دنیای بدون تنوع و خلاقیت واقعا سخت است. گرافیک با اضافه کردن عناصری مانند رنگ، خط، شکل و از همه مهم‌تر، خلاقیت به زندگی ما باعث جذاب‌تر شدن معنای زندگی شده است. چند لحظه فکر کنید که در دنیایی بدون طرح و رنگ، بدون تصاویر و هنرهای بصری زندانی شده‌اید. چنین دنیایی قطعا تحمل‌ناپذیر است. شهرها، کتاب‌های درسی و مجلات، وب‌سایت‌ها و اینترنتی که روزانه بیشترین ساعات خود را در آن به فعالیت مشغول هستیم همگی با گرافیک زیباتر به نظر می‌رسند.

 

سفارش طراحی گرافیک در محمود آباد

برای سفارش طراحی گرافیک در محمود آباد هیچ محدودیتی پیش روی شما نیست. امروزه طراحان زیادی در زمینه های مختلف مشغول به فعالیت می باشند. از جمله در زمینه هایی مانند طراحی پوستر، طراحی لوگو، طراحی بسته بندی، طراحی تابلو های تبلیغاتی، صفحه آرایی و... برای سفارش طراحی گرافیک در محمود آباد، کافیست حوزه خود را مشخص کنید تا یک طراح تخصصی را برای کار خود انتخاب کنید. گروه نارنجی با تیمی متنوع و متخصص از طراحان، آماده ارائه هرگونه خدمات در حوزه طراحی گرافیک در محمود آباد می باشد. برای سفارش کارهای خود به ما اعتماد کنید.

 

 

جایگاه طراحی گرافیک در دنیای امروز

در دهه 1970 این حرفه به قدری اهمیت و رشد پیدا کرد که در نهایت طراحی گرافیک به بخشی از دنیای تجارت پول بدل شد. تمام سازمانها و موسسات و شرکت ها و حتی کسب و کار های محلی و بسیار کوچک، خود را نیازمند یک هویت بصری دانستند. بدین ترتیب طراحان گرافیک به تدریج جهت بازاریابی محصولات و خدمات و خلق تصاویر و زیبا سازی برند یک کسب و کار ، به کار فراخوانده شدند .طراحی گرافیک امروزه اهمیت بیشتری از قبل دارد. با رشد اینترنت و فضای مجازی دیگر حضور آنلاین نه یک امکان بلکه یک ضرورت است. در فضای دیجیتال امروزی برندها فرصت بسیار کمی برای دیده شدن دارند. در واقع یا برند شما در نگاه اول مخاطب را جذب می کند و یا شانس خود را در رقابت از دست می دهد . طراحی یک لوگو جذاب ، هویت بصری و پوستر قسمتهایی مهم از یک پلن بازاریابی موثر هستند. با سپردن پروژه‌های طراحی گرافیک خود به گرافیست های حرفه ای گامی رو به جلو بردارید.

 

کار طراحان گرافیک چیست؟

طراحان گرافیک، مفاهیم بصری را با استفاده از نرم افزار کامپیوتری و یا دست ایجاد می کنند. آنها با این کار سعی دارند تا ایده های الهام بخش خود را پیاده سازی کنند و در اطلاع رسانی و ارتباط با مصرف کنندگان و زیباسازی دنیای پیرامون استفاده کنند. آنها طراحی  و توسعه هویت بصری شرکت ها و موسسات و کسب و کار های بزرگ و کوچک در اختیار دارند. خلق دنیایی زیبا از رسالت های یک طراح گرافیک است.

هدف نهایی یک گرافیست این است که کسب و کاری که در آن کار می‌کند را با طرح‌های خود برجسته کند و به آگاهی بخشی از برند نیز کمک می‌کند. آنها با استفاده از متن، تصاویر و انواع المان‌ها، ایده یا هویت برند را در تبلیغات به اشتراک می‌گذارند. المان‌ها در گرافیک می‌توانند شامل فونت، اندازه، شکل و ظاهر، رنگ، طراحی چاپ، عکاسی، انیمیشن، لوگو و بیلبورد شوند. طراحان گرافیک اغلب در پروژه‌ها با دیگر طراحان گرافیک، متخصصان دیجیتال مارکتینگ، انیماتورها، برنامه نویسان، کارگردانان ویدیو و طراحان وب همکاری می‌کنند. هنگام استفاده از متن در چیدمان‌ها، آنها از نزدیک با کپی رایترها همکاری می‌کنند و تصمیم می‌گیرند که چه کلماتی در بنرها قرار بگیرد.

 

ابزارهای طراحی گرافیکی

ابزارهای مختلفی وجود دارد که طراحان گرافیک از آنها استفاده می‌کنند. معمولاً آنها با نرم افزارهای طراحی گرافیک کار می‌کنند. Adobe Creative Suite ابزاری استانداردی برای تمام طراحان گرافیک است. دیگر ابزارهای رایج در گرافیک که در دسترس گرافیست‌ها هستند عبارت‌اند از:

 • PhotoShop
 • Illustrator
 • InDesign

یادگیری کار با این ابزارها بسیار آسان است،‌ چرا که راهنماها و مقالات رایگان بسیاری در سطح وب برای آنها وجود دارد و وب‌سایت خود آنها نیز مرجع مناسبی برای یادگیری است.

 

طراحان گرافیک با چه چیزهایی درگیرند؟

همانطور که در بخش قبل هم اشاره کردیم، ابزارهای اصلی طراحی گرافیک، تصاویر و تایپوگرافی هستند. یک ابزار دیگر هم در این حوزه مورد استفاده قرار می‌گیرد که در ادامه مقاله به تعریف مختصر این سه ابزار می‌پردازیم.

تصاویر

تصاویر یا به طور کلی مجموعه‌ای از هنرهای بصری که به شیوه عکاسی یا تصویربرداری در کارهای گرافیکی مورد استفاده قرار می‌گیرند، در دسته ابزارهای اصلی کارهای گرافیکی قرار می‌گیرند. این ابزار، بخش زیادی از فرآیند طراحی گرافیکی را در بر می‌گیرد و بسیار مهم است.

تایپوگرافی

طراح گرافیک برای اضافه کردن جذابیت به طرح یا انتقال پیام مستقل به مخاطب از ابزار تایپوگرافی استفاده می‌کند. این ابزار به فرآیند تنظیم، ترتیب‌بندی و طراحی حروف اشاره دار

صفحهآرایی

یکی از کارهایی که طراح گرافیک در آن مهارت زیادی دارد، صفحه‌آرایی است. صفحه‌آرایی یعنی تنظیم عناصر و المان‌های مختلف در یک صفحه که باید چاپ یا منتشر شود..

 

تحصیل در رشته طراحی گرافیک و شغل آینده

اگر در رشته طراحی گرافیک تحصیل کنید و یا به صورت خود اموز آن را یاد بگیرید، در آینده می توانید یکی از عنوان های شغلی زیر را برای خود کنید.

 • مدیر تیم‌های خلاق – می‌توانید یک تیم خلاق که کار آن طراحی محصول، اجرای کمپین‌های تبلیغاتی و تصاویر بصری است را مدیریت کنید.
 • مدیر هنری – می‌توانید گروهی از هنرمندان و تصویرگران را برای ارائه به موقع کارهای مشتریان مدیریت کنید.
 • مدیر تولید هنری – می‌توانید تیم‌های تولید کارهای هنری را با تمرکز بر بهبود کارایی و کاهش هزینه‌ها مدیریت کنید.
 • طراح بسته‌بندی – می‌توانید طراحی بسته‌های محصولات فیزیکی را بر عهده بگیرید.
 • طراح هویت برند – می‌توانید هویت برند را برای سازمان‌های مختلف طراحی کنید.
 • طراح لوگو – با توجه به کار و هویت برند، برای سازمان و کسب و کاری لوگو طراح می‌کنید. البته طراحی هویت برند و لوگو دو مقوله جدا از هم هستند و شما از هر کدام در طراحی دیگر می‌توانید استفاده کنید.
 • طراح رابط کاربری – در طراحی وب‌سایت‌ها، می‌توانید رابط کاربری را شما طراحی کنید.
 • طراح وب – گرافیست‌ها با توجه به دید هنری و خلاقانه‌ای که دارند می‌توانند وب‌سایت را طراحی کنند.
 • تولید محتوا – با توجه به نوع فعالیت گرافیست، او می‌تواند تولید کننده محتوای بصری و ویدیویی نیز باشد.
۱۷ بهمن ۱۴۰۱

پست شده توسط: Super User

موارد مشابه در مورد طراحی گرافیکدر خواست مشاوره

برای اطلاعات بیشتر لطفا با ما در ارتباط باشید

شماره تماس: 09119171500
شماره تماس: 09120884643

faen