طراحی اپلیکیشن در بابلسر

نارنجی > خدمات نارنجی > طراحی اپلیکیشن > طراحی اپلیکیشن در بابلسر

کافیست نگاهی به گوشی موبایل خود بیاندازید و لیست اپلیکیشن هایی که در آن نصب کرده اید را بررسی کنید. آنگاه متوجه خواهید شد بدون آنها حتما یک جای کار شما خواهد لنگید! طراحی اپلیکیشن در بابلسر از این جهت اهمیت دارد که شهروندان، بخش بزرگی از نیازهای خود را از طریق اپلیکیشن های موبایلی رفع می کنند و حضور موفق در این حوزه می تواند هر کسب و کار، سازمان و یا مجموعه فرهنگی اجتماعی را به سمت توسعه و موفقیت پرتاب کند.

طراحی اپلیکیشن در بابلسر

طراحی اپلیکیشن در بابلسر چیست؟

اپلیکیشن ها را می توان یکی از معروف ترین و دم دست ترین بخش های دنیای دیجیتال نامید. امروزه دیگر کمتر کسی وجود دارد که با اپلیکیشن ها سر و کار نداشته باشد. بعد از توسعه دنیای موبایلی، اپلیکیشن ها کم کم به بخش مهمی از زندگی روزمره ما تبدیل شدند و بسیاری از نیازهای ما را ساده سازی کردند. طراحی اپلیکیشن در بابلسر نیز به همین ترتیب گسترش فراوانی یافت و به بخش مهمی از بازار دیجیتال این شهر تبدیل شد. به طور کلی اپلیکیشن(Application) یا فرم کوتاه شده آن موسوم به App، نرم افزاری است که این امکان را فراهم می آورد تا امور متعددی را به وسیله آن انجام دهید. اپلیکیشن‌های موبایلی به نام Mobile App شناخته می شوند. اکثر آن‌ها با هزینه پایین و حتی به صورت رایگان قابل دانلود هستند.
اپلیکیشن‌ها به دسته هایی مانند Web ،Native ،Hybrid ،Killerو Legacy تقسیم می شوند. اپلیکیشن‌ها در واقع ساختار و ستون اصلی تلفن‌های همراه هوشمند هستند. در سال ۲۰۰۷ بود که با ورود آیفون(iPhone) و حضور اپ استور(App Store) در سال بعد و همچنین اندروید(Android) و گوگل پلی(Google Play) در سال ۲۰۰۸، اپلیکیشن‌ها به عنوان خط مشی اصلی در انقلاب تلفن‌های همراه تبدیل شدند که استفاده از تلفن همراه را بدون حضور آن‌ها غیر قابل تصور جلوه می داد. امروزه، همه صنایع، مشاغل و فناوری‌ها بدون حضور این گزینه‌های مهم، کارایی چندانی نخواهند داشت. به علت تطبیق پذیری و کاربردی بودن اپلیکیشن‌ها در صنایع گردشگری، بازی، شبکه‌های اجتماعی، رسانه ها، بیزینس‌های مختلف و… آن‌ها به عضو ثابت و اساسی این مشاغل تبدیل شده اند.

 

چرا طراحی اپلیکیشن در بابلسر؟

پاسخ به این سوال چندان سخت نیست. کافیست نگاهی به صفحه گوشی خود بیاندازید و لیست اپلیکیشن هایی که در آن نصب کرده اید را بررسی کنید. آنگاه متوجه خواهید شد بدون آنها حتما یک جای کار شما خواهد لنگید! طراحی اپلیکیشن در بابلسر از این جهت اهمیت دارد که شهروندان بخش بزرگی از نیازهای خود را از طریق اپلیکیشن های موبایلی رفع می کنند و حضور موفق در این حوزه می تواند هر کسب و کار، سازمان و یا مجموعه فرهنگی اجتماعی را به سمت توسعه و موفقیت پرتاب کند. اپلیکیشن ها در حوزه های مختلف فرهنگی، سیاسی، خبر رسانی، بازی و سرگرمی، آموزشی و ... می توانند متناسب با نیازها و خصوصیات شهروندان بابلسری و یا توریست های بیشماری که به این شهر سفر می کنند طراحی شوند تا به شکلی هدفمند به آنها خدمت رسانی کنند. برای همین طراحی اپلیکیشن در بابلسر نقشی فراتر از یک آیکون در گوشی تلفن همراه دارد.

 

آمار استفاده کاربران از اپلیکیشن ها و اهمیت طراحی اپلیکیشن در بابلسر

از زمان پیدایش اینترنت، و سپس هوشمند شدن موبایل ها، این اپلیکیشن ها بودند که به شکلی فزاینده جای وب سایت ها را پر کردند. موسسه ComScore آماری را منتشر کرده که بسیار جالب توجه است و یکی از نشانه های اهمیت طراحی اپلیکیشن در بابلسر می باشد. این آمار می گوید که کاربران اینترنت 87 درصد از اپلیکیشن ها استفاده می کنند و فقط 13 درصد از وب سایت ها این نتایج بیانگر آن است که طراحی اپلیکیشن در بابلسر برای صاحبان کسب و کار و... باید در اولویت باشد تا در برندینگ، تبلیغات و توسعه کسب و کار خود عرصه را به رقبا واگذار نکنند.

 

برای طراحی اپلیکیشن در بابلسر به کجا مراجعه کنیم؟

طراحی یک اپلیکیشن ساده می تواند توسط فردی که آشنایی اولیه با زبان برنامه نویسی دارد نیز انجام گیرد، اما فقط کافیست کار کمی پیچیده شود و قصد داشته باشید به شکلی خاص و منحصر به فرد اقدام به طراحی اپلیکیشن در بابلسر نمایید. آنگاه موضوع فقط به دست یک طراح با تجربه و توانمند قابل حل خواهد بود. طراحان اپلیکیشن زیادی به صورت فری‌لنس مشغول فعالیت در این حوزه هستند. از سوی دیگر شرکت ها و گروه های حوزه آی تی نیز به صورت سازمان یافته تری می توانند خدمات طراحی اپلیکیشن در بابلسر را به شما ارائه دهند. یکی از این گروه ها گروه نارنجی می باشد که با تجربه و سابقه ای فراوان در این حوزه، می تواند تمام نیازهای شما را برطرف کند. اگر نیاز به طراحی یک اپلیکیشن خاص و جذاب در بابلسر دارید، حتما با ما تماس بگیرید.

 

طراحی اپلیکیشن اندروید در بابلسر

ساخت اپلیکیشن اندروید امروزه یکی از اهداف اصلی برای کسب و کار‌های آنلاین شده است. فراگیر شدن موبایل و استفاده‌های پیاپی آن در بین مردم موجب دسترسی صاحبان کسب و کار و بازاریابان به منبع اطلاعاتی جدید و ارزشمندی در زمینه رفتار و نیازهای مشتریان شده است که استفاده صحیح از این آمار و اطلاعات نقش موثری در بهبود فعالیت های آتی کسب و کارها و به روز رسانی استراتژی های بازاریابی موبایلی خواهد داشت. اپلیکیشن موبایل علاوه بر بهبود روش های انجام کار، باعث پیشرفت در کسب‌وکار، تعامل مثبت با مشتری، صرفه جویی در زمان و هزینه تبلیغات و درآمدزایی نیز می‌شود.
برای ساختن و طراحی اپلیکیشن اندروید، زبان‌های متعددی وجود دارند که از جمله می توان به جاوا، کاتلین، C++ و کورونا اشاره کرد. اما در بین آن‌ها، جاوا گزینه رسمی‌تر و معمول تری محسوب می‌شود. زیرا توسط گوگل پشتیبانی شده و اکثر اپلیکیشن هایی غیر از بازی ها، با جاوا یا کاتلین ساخته شده اند. در ادامه، برای ساخت اپلیکیشن در محیط اندروید، مراحل ذیل می باید اجرا شوند:

 • دانلود برنامه Android Studio
 • اجرای برنامه و شروع پروژه جدید
 • ویرایش پیام‌ها در بخش Main Activity
 • اضافه کردن دکمه‌ها به Main Activity
 • تولید نسخه دوم Main Activity
 • نوشتن دکمه onClick
 • تست اپلیکیشن

 

طراحی  اپلیکیشن در سیستم عامل iOS در بابلسر

همان طور که می دانید، iOS به عنوان سیستم عامل آیفون، آیپد و آیپاد شناخته شده و اپل برای این وسیله ها، ابزارها و منابع مورد نیاز را ایجاد می کند. به عنوان توسعه دهنده اپلیکیشن، با زبان‌های Native مانند سوئیفت و یا Objective-C و همچنین پلتفرم Native با استفاده از جاوا اسکریپت یا C#، برنامه نویسی را انجام دهید. البته برای توسعه اپلیکیشن مربوطه، باید از کامپیوتر مک(Mac) و آخرین نسخه Xcode استفاده کنید. شایان توجه است که Xcode (Integrated Development Environment) به عنوان محیط توسعه یکپارچه مک و iOS شناخته می‌شود و رابط گرافیکی برای نوشتن و طراحی اپلیکیشن iOS است. برای توسعه اپلیکیشن در محیط موبایلی به صورت Native، اپل پیشنهاد می کند تا از برنامه مدرن سوئیفت استفاده شود که در بالا آن را شرح دادیم.
امکان توسعه اپلیکیشن، به وسیله کیت توسعه نرم افزارiOS (SKD) امکان پذیر خواهد بود. به وسیله این کیت، ابزارها، فناوری ها، توانایی‌ها و زبان ها، قابل جستجو هستند. برخی از کیت‌های لازم و ضروری، Cocoa Touch هستند که مواردی مانند UIKit، GameKit، PushKit، FoundationKit و MakeupKit را شامل می شوند. این چهارچوب‌ها و دیگر موارد، به کاربر اجازه می دهد تا موارد متعددی مانند گزینه‌های صوتی، دوربین، جستجوی موسیقی و چندین امور مختلف مدیریت نماید. از سوی دیگر، طی چندین سال گذشته، قابلیت هایی به این کیت اضافه شده که از جمله آن‌ها به واقعیت افزوده(Augmented Reality) و یادگیری ماشینی (Machine Learning) با هسته مرکزی ML، می توان اشاره کرد. در ادامه، محیط توسعه اپلیکیشن، بنابر مراحل زیر باید ایجاد گردد:

 • دانلود Xcode

 • اجرای Xcode و تولید پروژه جدید

 • آشنایی با Xcode

 • ساخت و اجرای اپلیکیشن با استفاده از شبیه ساز داخلی iOS که شامل Xcode  است.

شبیه ساز برای توسعه دهنده این امکان را فراهم می سازد تا شکل ظاهری اپلیکیشن و نوع تعامل آن با دستگاه را در شرایط واقعی، بررسی کند. ضمن اینکه امکان آن وجود دارد تا اپلیکیشن با انواع سخت افزارها و نسخه‌های متنوع iOS شبیه سازی شود.

 • تست بتا

پس از ساخت نمونه اولیه اپلیکیشن، می توان از چند کاربر دعوت کرد تا ضمن استفاده از آن، نظرات و بازخوردهای خود را به توسعه دهنده اعلام کنند. این کار با استفاده از گزینه TestFlight انجام می‌شود که در App Store وجود دارد. هم اکنون، زمان مناسبی است تا مواردی مانند Notification و ذخیره داده‌ها را بررسی کرده و با شخص دیگری نیز ارتباط شبکه‌ای برقرار کرد. نسخه بتای اپلیکیشن باید بارگذاری شده و با استفاده از iTunes، نام و ایمیل شخص تست کننده اضافه گردد. این شخص باید گزینه TestFlight را نصب کرده تا با اپلیکیشن تعامل داشته و بازخوردهای خود را منتقل کند.

 • تست Clouding

بررسی اپلیکیشن و عملکرد آن روی دستگاه واقعی، از اهمیت بسزایی برخوردار است. زیرا دستگاه‌های مختلف، از نسخه‌های گوناگون سیستم عامل و تغییرات متنوع سود می برند. بنابراین، انجام این گونه تست ها، به توسعه دهنده این امکان را می دهد تا به صورت دقیق تری بداند که کاربران دستگاه‌های مختلف، چگونه با اپلیکیشن تعامل خواهند داشت. در ادامه، با انجام تست Cloud، می توان به نحوه دسترسی اپلیکیشن و ارتباطه آن با بخش Cloud پی برد. در این مرحله، تست دستی و یا اتوماتیک، برای تعیین میزان کیفیت اپلیکیشن انجام خواهند شد.

 • توسعه (Deployment)

پس از ساختن، نصب و انجام تست‌ها از جمله تست بتا، می توان اپلیکیشن را بر روی اپ استور توسعه داد. در این مرحله، باید به برنامه توسعه دهنده اپل(Apple Developer Program) متصل شد. به عنوان عضوی از این برنامه، شخص می تواند به نرم افزارهای نسخه بتا، توانایی‌های اپلیکیشن‌های پیشرفته، ابزارهای گسترده تست بتا و تحلیل‌های اپلیکیشن، دسترسی داشته باشد.

۲۴ آذر ۱۴۰۱

پست شده توسط: Super User

موارد مشابه در مورد طراحی اپلیکیشندر خواست مشاوره

برای اطلاعات بیشتر لطفا با ما در ارتباط باشید

شماره تماس: 09119171500
شماره تماس: 09120884643

faen