نارنجی > خدمات نارنجی > طراحی اپلیکیشن > طراحی اپلیکیشن در آمل

۲۸ آذر ۱۴۰۱

طراحی اپلیکیشن در آمل

موضوع: طراحی اپلیکیشن پست شده توسط: Super User

طراحی اپلیکیشن در آمل

به طور کلی اپلیکیشن (Application) یا فرم کوتاه شده آن موسوم به App، نرم افزاری است که این امکان را فراهم می آورد تا امور متعددی را به وسیله آن انجام دهید. اپلیکیشن‌های موبایلی به نام Mobile App شناخته می شوند. اکثر آن‌ها با هزینه پایین و حتی به صورت رایگان قابل دانلود هستند.

طراحی اپلیکیشن در آمل چیست؟

اپلیکیشن ها به عنوان پایه های اصلی گوشی های تلفن همراه، بعد از ظهور گوشی های هوشمند به بخش جدایی ناپذیر زندگی روزمره ما تبدیل شده اند. طراحی اپلیکیشن در آمل در همین راستا و به منظور تامین نیازهای روزمره مردم حرکت می کند. آنچه که طراحی اپلیکیشن در آمل به ما ارائه می دهد، کمک به آسان تر شدن برخی فرایند های روزمره و تامین نیازهای بخشی از فعالیت های ما می باشد. امروزه، همه حوزه های زندگی، از جمله کسب و کارها، سرگرمی، زندگی روزمره و... تحت تاثیر حضور اپلیکیشن ها هستند و به علت تطبیق پذیری و کاربردی بودن اپلیکیشن‌ها در صنایع گردشگری، بازی، شبکه‌های اجتماعی، رسانه ها، بیزینس‌های مختلف و… طراحی اپلیکیشن در آمل می تواند به یکی از مسیر های توسعه این زمینه ها محسوب شود.
به طور کلی اپلیکیشن (Application) یا فرم کوتاه شده آن موسوم به App، نرم افزاری است که این امکان را فراهم می آورد تا امور متعددی را به وسیله آن انجام دهید. اپلیکیشن‌های موبایلی به نام Mobile App شناخته می شوند. اکثر آن‌ها با هزینه پایین و حتی به صورت رایگان قابل دانلود هستند. اپلیکیشن‌ها به دسته هایی مانند Web، Native، Hybrid، Killer و Legacy تقسیم می شوند. اپلیکیشن‌ها در واقع ساختار و ستون اصلی تلفن‌های همراه هوشمند هستند. در سال ۲۰۰۷ بود که با ورود آیفون(iPhone) و حضور اپ استور(App Store) در سال بعد و همچنین اندروید(Android) و گوگل پلی(Google Play) در سال ۲۰۰۸، اپلیکیشن‌ها به عنوان خط مشی اصلی در انقلاب تلفن‌های همراه تبدیل شدند که استفاده از تلفن همراه را بدون حضور آن‌ها غیر قابل تصور جلوه می داد.

 

چرا طراحی اپلیکیشن در آمل ؟

همانگونه که پیش از این ذکر شد، زندگی امروز بدون اپلیکیشن ها تصور پذیر نیست. همه ما روزانه بخش زیادی از زمان خود را صرف کار با گوشی های تلفن همراه خود می کنیم. شاید مهمترین و شناخته شده ترین اپلیکیشن ها برای ما اپلیکیشن های حوزه شبکه های اجتماعی باشند. طراحی اپلیکیشن در آمل نیز می تواند با گسترش شبکه های اجتماعی، نه تنها در حوزه ارتباطات روزمره، بلکه برای گسترش ارتباط فعالین حوزه های مختلف، با مردم و مخاطبین، به توسعه و بهبود فعالیت فعالان این حوزه ها کمک کند. خواه این حوزه ها در زمینه صنعت و تجارت و کسب و کار باشند و خواه در حوزه سرگرمی، بازی، اجتماعی، هنری و فرهنگی. از سوی دیگر طراحی اپلیکیشن در آمل از این جهت اهمیت دارد شهروندان بخش بزرگی از فعالیت های روزمره خود را از طریق اپلیکیشن ها تلفن همراه به انجام می رسانند و طراحی اپلیکیشن در آمل می تواند با حرکتی هدفمند، و پاسخ به نیازهای مردم، به کسب درآمد از این طریق بپردازد و به نوعی یک بازی برد برد را به اجرا بگذارد. اپلیکیشن ها در حوزه های مختلف فرهنگی، سیاسی، خبر رسانی، بازی و سرگرمی، آموزشی و... می توانند متناسب با نیازها و خصوصیات شهروندان آملی طراحی شوند تا به شکلی هدفمند به آنها خدمت رسانی کنند.

 

آمار استفاده کاربران از اپلیکیشن ها و اهمیت طراحی اپلیکیشن در آمل

گسترش استفاده از اپلیکیشن ها موبایلی قطعا نیاز به بررسی دقیق و آمار و ارقام تخصصی ندارد. قطعا می توان با نگاهی به اثرگذاری این اپلیکیشن ها در زندگی خود و اطرافیان به این نکته پی برد که نقش این اپلیکیشن ها روز به روز در حال گسترش است. اما به صورت رسمی، موسسه ComScore آماری را منتشر کرده که بسیار جالب توجه است و یکی از نشانه های اهمیت طراحی اپلیکیشن در آمل می باشد. این آمار می گوید که کاربران اینترنت 87 درصد از اپلیکیشن‌ها استفاده می کنند و فقط 13 درصد از وب سایت‌ها! این آمارها نشان از برتری کامل اپلیکیشن های موبایلی بر سایت های فضای مجازی دارد. بنابراین برد و تاثیرگذاری طراحی اپلیکیشن در آمل می تواند بسیار بیشتر از وب سایت ها باشد.

 

برای طراحی اپلیکیشن در آمل به کجا مراجعه کنیم؟

به همان نسبت که استفاده از اپلیکیشن ها گسترش یافته، طراحی اپلیکیشن در آمل  نیز گسترش پیدا کرده است. طراحانی که با آموزش کافی در این حوزه به فعالیت مشغول هستند کم نیستند و فعالین با سطح توانایی گوناگون در این عرصه به طراحی می پردازند. در همین راستا شرکت ها و گروه های حوزه آی تی و طراحان فری لنس به صورت سازمان یافته در حال ارائه خدمات طراحی اپلیکیشن در آمل هستند. یکی از این گروه ها، گروه نارنجی می باشد که با تجربه و سابقه ای فراوان در این حوزه، می تواند تمام نیازهای شما را برطرف کند. اگر نیاز به طراحی یک اپلیکیشن خاص و جذاب در آمل دارید، حتما با ما تماس بگیرید.

 

طراحی  اپلیکیشن اندروید در آمل

ساخت اپلیکیشن اندروید امروزه یکی از اهداف اصلی برای کسب و کار‌های آنلاین شده است. فراگیر شدن موبایل و استفاده‌های پیاپی آن در بین مردم موجب دسترسی صاحبان کسب و کار و بازاریابان به منبع اطلاعاتی جدید و ارزشمندی در زمینه رفتار و نیازهای مشتریان شده است که استفاده صحیح از این آمار و اطلاعات نقش موثری در بهبود فعالیت های آتی کسب و کارها و به روز رسانی استراتژی های بازاریابی موبایلی خواهد داشت. اپلیکیشن موبایل علاوه بر بهبود روش های انجام کار ، باعث پیشرفت در کسب‌وکار، تعامل مثبت با مشتری، صرفه جویی در زمان و هزینه تبلیغات و درآمدزایی نیز می‌شود.
برای ساختن و طراحی اپلیکیشن اندروید، زبان‌های متعددی وجود دارند که از جمله می توان به جاوا، کاتلین، C++ و کورونا اشاره کرد. اما در بین آن‌ها، جاوا گزینه رسمی‌تر و معمول تری محسوب می‌شود. زیرا توسط گوگل پشتیبانی شده و اکثر اپلیکیشن هایی غیر از بازی ها، با جاوا یا کاتلین ساخته شده اند. در ادامه، برای ساخت اپلیکیشن در محیط اندروید، مراحل ذیل می باید اجرا شوند:

 • دانلود برنامه Android Studio
 • اجرای برنامه و شروع پروژه جدید
 • ویرایش پیام‌ها در بخش Main Activity
 • اضافه کردن دکمه‌ها به Main Activity
 • تولید نسخه دوم Main Activity
 • نوشتن دکمه onClick
 • تست اپلیکیشن

 

طراحی  اپلیکیشن در سیستم عامل iOS در آمل

همان طور که می دانید، iOS به عنوان سیستم عامل آیفون، آیپد و آیپاد شناخته شده و اپل برای این وسیله ها، ابزارها و منابع مورد نیاز را ایجاد می کند. به عنوان توسعه دهنده اپلیکیشن، با زبان‌های Native مانند سوئیفت و یا Objective-C و همچنین پلتفرم Native با استفاده از جاوا اسکریپت یا C#، برنامه نویسی را انجام دهید. البته برای توسعه اپلیکیشن مربوطه، باید از کامپیوتر مک (Mac) و آخرین نسخه Xcode استفاده کنید. شایان توجه است که Xcode (Integrated Development Environment) به عنوان محیط توسعه یکپارچه مک و iOS شناخته می‌شود و رابط گرافیکی برای نوشتن و طراحی اپلیکیشن iOS است. برای توسعه اپلیکیشن در محیط موبایلی به صورت Native، اپل پیشنهاد می کند تا از برنامه مدرن سوئیفت استفاده شود که در بالا آن را شرح دادیم.
امکان توسعه اپلیکیشن، به وسیله کیت توسعه نرم افزار iOS (SKD) امکان پذیر خواهد بود. به وسیله این کیت، ابزارها، فناوری ها، توانایی‌ها و زبان ها، قابل جستجو هستند. برخی از کیت‌های لازم و ضروری، Cocoa Touch هستند که مواردی مانند UIKit، GameKit، PushKit، FoundationKit و MakeupKit را شامل می شوند. این چهارچوب‌ها و دیگر موارد، به کاربر اجازه می دهد تا موارد متعددی مانند گزینه‌های صوتی، دوربین، جستجوی موسیقی و چندین امور مختلف مدیریت نماید. از سوی دیگر، طی چندین سال گذشته، قابلیت هایی به این کیت اضافه شده که از جمله آن‌ها به واقعیت افزوده (Augmented Reality) و یادگیری ماشینی (Machine Learning) با هسته مرکزی ML، می توان اشاره کرد. در ادامه، محیط توسعه اپلیکیشن، بنابر مراحل زیر باید ایجاد گردد:

 • دانلود Xcode

 • اجرای Xcode و تولید پروژه جدید

 • آشنایی با Xcode

 • ساخت و اجرای اپلیکیشن با استفاده از شبیه ساز داخلی iOS که شامل Xcode است.

شبیه ساز برای توسعه دهنده این امکان را فراهم می سازد تا شکل ظاهری اپلیکیشن و نوع تعامل آن با دستگاه را در شرایط واقعی، بررسی کند. ضمن اینکه امکان آن وجود دارد تا اپلیکیشن با انواع سخت افزارها و نسخه‌های متنوع iOS شبیه سازی شود.

 • تست بتا

پس از ساخت نمونه اولیه اپلیکیشن، می توان از چند کاربر دعوت کرد تا ضمن استفاده از آن، نظرات و بازخوردهای خود را به توسعه دهنده اعلام کنند. این کار با استفاده از گزینه TestFlight انجام می‌شود که در App Store وجود دارد. هم اکنون، زمان مناسبی است تا مواردی مانند Notification و ذخیره داده‌ها را بررسی کرده و با شخص دیگری نیز ارتباط شبکه‌ای برقرار کرد. نسخه بتای اپلیکیشن باید بارگذاری شده و با استفاده از iTunes، نام و ایمیل شخص تست کننده اضافه گردد. این شخص باید گزینه TestFlight را نصب کرده تا با اپلیکیشن تعامل داشته و بازخوردهای خود را منتقل کند.

 • تست Clouding

بررسی اپلیکیشن و عملکرد آن روی دستگاه واقعی، از اهمیت بسزایی برخوردار است. زیرا دستگاه‌های مختلف، از نسخه‌های گوناگون سیستم عامل و تغییرات متنوع سود می برند. بنابراین، انجام این گونه تست ها، به توسعه دهنده این امکان را می دهد تا به صورت دقیق تری بداند که کاربران دستگاه‌های مختلف، چگونه با اپلیکیشن تعامل خواهند داشت. در ادامه، با انجام تست Cloud، می توان به نحوه دسترسی اپلیکیشن و ارتباطه آن با بخش Cloud پی برد. در این مرحله، تست دستی و یا اتوماتیک، برای تعیین میزان کیفیت اپلیکیشن انجام خواهند شد.

 • توسعه (Deployment)

پس از ساختن، نصب و انجام تست‌ها از جمله تست بتا، می توان اپلیکیشن را بر روی اپ استور توسعه داد. در این مرحله، باید به برنامه توسعه دهنده اپل (Apple Developer Program) متصل شد. به عنوان عضوی از این برنامه، شخص می تواند به نرم افزارهای نسخه بتا، توانایی‌های اپلیکیشن‌های پیشرفته، ابزارهای گسترده تست بتا و تحلیل‌های اپلیکیشن، دسترسی داشته باشد.fa en